requiem za kocoura

27. ledna 2007 v 11:11
Včera mi volala babička, aby se zeptala jak se máme a jak se daří malýmu. Chvíli jsme mluvily a pak se ptám já: "a co ty, babi, jsi zdravá? A jak se má kocour?" (standartní otázky, které může člověk po telefonu babičce položit)
Kocour už to má odbytý, říká babička.
"Cože???" Nevěřím svým uším. "Čičman umřel?"
"Jo, už před vánocema...pořád si na to nemůžu zvyknout," říká babička.
Volám to našim, taky nic neví, taky nestíhají- ne že by bylo tak překvapující, že se ten dvanáctiletý kočičí trapitel mojí babičky odebral na věčnost- ale nějak nechápeme ten zvláštní psychologický jev, kdy moje babička, která nám vždy podrobně referovala o každém čičmanově prdu a posílala nám dlouhé dopisy, ve kterých líčila co si čičmánek kdy myslel, co udělal a jak se cítil, (...jak jste přijeli, tak on byl tak nervózní z toho, že tu vidí tolik nohou, že se mi prostě musel vykakat do postele. Chudáček!!!) se po celý měsíc nikomu z rodiny ani slovem nezmínila, že nás ta šelma navždy opustila.
No, anyway, pokud neexistuje kočičí ráj, tak to vůbec nevadí, protože tenhle kocour si svůj ráj užil už na zemi. Nechť odpočívá v pokoji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aktérka Aktérka | 27. ledna 2007 v 22:25 | Reagovat

Hmmm - letošní způsob zimy se mi zdá být pro kocoury poněkud nešťastným. Mrkni ke Ghostovi - jeho Panáček už taky běhá v kočičím ráji...

2 eli eli | 16. srpna 2007 v 11:13 | Reagovat

kolegině říká, že jsi spisovatelka....mě osobně se hrozně líbí tvuj pohled na věci a na svět,tak moc že odbíhám v práci od poviností:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama