Svatební

1. ledna 2007 v 16:46
Svatba, tj. dovlečení svého milovaného vyhlídnutého k oltáři, by mělo být vrcholem snažení každé ženy. Tak se alespoň tvářila kartářka, ke které jsem v 16 ze zvědavosti zabloudila, a ona mi prorokovala s nadšením tu "dobrou zprávu" že se budu brzy vdávat, což mě tenkrát patřičně vyděsilo.
Teď se tedy ten okamžik přiblížil a já se ve svém nadšení nikterak zvlášť neposunula. Ne snad, že bych pochybovala o tom, že s Medvědem je to navždy, v dobrém i ve zlém, v nemoci i ve zdraví, dokud nás smrt nerozdělí...v tomto směru jsem si celkem jistá. Méně už si jsem ovšem jistá tím, jestli potřebuju, aby mi na tohle přesvědčení dali štempl. Důvod, proč se těším na ten den, kdy budu nevěstou, je ten samý, proč se těší na svou narozeninovou párty oslavenec- protože ho hřeje u srdce pomyšlení, že se sejdou všichni lidé, které má rád a bude ten den středem pozornosti, všichni na něj budou milí, dostane spoustu dárků a když se zadaří, tak se na to pak bude ještě dlouho vzpomínat.
Jenže pořádat narozeninovou párty je mnohem snazší- například vybírání data je poněkud zúženo. My jsme již před časem zjistili, že vybrat termín tak, aby se všem (tj. všem z rodiny, kamarádi si holt budou muset vybrat jestli pojedou na čundr nebo na svatbu, to bychom se jinak mohli střelit rovnou do hlavy) hodil je nadlidský úkon- a to i když člověk vybírá půl roku dopředu. Fakt je ten, že problémy dělali zatím příbuzní z mé strany (což je dáno pouhou skutečností, že naši- narozdíl od většiny smrtelníků- znají svůj program na rok dopředu) Tím nám vypadlo září, srpen a červenec. Protože se chceme brát v létě, zbyl v úvahu červen...jenže tam já budu mít někdy státnice a ráda bych se vdávala až po nich... tak jsme stanovili termín na konci června, oznámili to všem, oni si to napsali do diářů...načež nám přišel pohled od Medvědovy babičky, že děda byl málem na infarkt, když zjistil, že se mu to kryje se zájezdem do Alp s jeho kamarády z války... a jestli by to nešlo přehodit... a už začla navrhovat, že 7.7. je hezké datum...jenže 7.7. se to nehodí dalším lidem a navíc se mi v ten den vdává kamarádka, což je trochu smutné, abychom si nemohly být navzájem na svatbě. A Medvěd začal naříkat, že dědečka na svatbě chce a já jsem byla naštvaná, protože si zas myslim, že by jeho dědeček mohl letos svůj zájezd vynechat, když se mu žení vnuk...ale zase vim, že by to bylo nespravedlivé, protože našim jsme se přizpůsobovali... a tak jsem začla navrhovat, že bychom se vůbec brát nemuseli, nebýt toho, že teď už je to trapný, když jsme to všem oznámili. A Medvěd začal prohlašovat, že má se mnou těžkej život, když je to sotva dva týdny, co jsem mu řekla Ano a už z toho začínám vycouvávat...
A taková je ta svatba radost... a bude hůř, čím víc se ten termín bude blížit. Tak si říkám kde je ta hranice- když to teď posuneme a za měsíc přijde některá z babiček např. s tím, že v červnu jede do lázní, tak to budeme posouvat znovu? A když přijde v únoru? A v březnu...?
Echuch. Víckrát než jednou se v životě rozhodně vdávat nechci!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 duna duna | Web | 1. ledna 2007 v 17:03 | Reagovat

Nic neposunovat! Stanovit si tak, jak se to hodí vám a hotovo! Kdo bude chtít, tak si to zařídí. Kdo nebude - dobře mu tak. Berete se snad hlavně kvůli sobě, ne? Nebo kvůli babičkám, strejčkům a tetičkám? Nikdy nenajdeš termín, kterej by vyhovoval všem. A přesně jak jsi napsala - najdeš ho a za tejden přijde jeden, že se mu to nehodí, pak za měsíc další... Kašli na to :-)

2 cinan cinan | 3. ledna 2007 v 13:43 | Reagovat

Jasně! Nic neměnit. Jo a ad(1)lidi se berou kvůli sobě a kvůli manželskejm půjčkám a příspěvkům na děti a hypotékám a kvůli jistotě, dědictví a tak:)

3 Aktérka Aktérka | 16. ledna 2007 v 7:59 | Reagovat

Radujte se a množte se... :-) Štemply jsou podružný... :-)

4 jana jana | Web | 16. ledna 2007 v 22:18 | Reagovat

Já jsem teda jednoznačně pro svatbu. Myslím, že bez ní je to takový... nedodělaný. Když už, tak už. Já jsem se vdávala tajně, NIKDO z příbuzných o tom nevěděl... a nelituju toho.

5 Sandra Sandra | 16. ledna 2007 v 23:33 | Reagovat

No jo, to je ta levnější varianta:-)

6 imagine imagine | Web | 22. ledna 2007 v 13:08 | Reagovat

čim míň lidí, tím je snazší se domluvit na termínu a taky mi to přijde takový příjemnější než nějaká svatba jak řemen :-))

Mimochodem - jsem ráda, že ses vrátila - leden je takový období "vstávání z mrtvejch" - ty, Dee (já vim ty seš tu od listopadu, ale já na tebe přišla až teď), ale lepší pozdě než nikdy že jo? :-) Vítej zpátky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama