co se svatby týče

16. února 2007 v 10:20
Ještě čtyři měsíce nás dělí od toho nezapomenutelného dne, kdy se stanu paní Medvědovou. Podle svatebního katalogu, který jsme vyfasovali na magistrátu, jsme již notně ve skluzu.
Zdá se totiž, že na takovou svatbu by se člověk měl intenzivně připravovat nejméně rok předem...my se zatím připravujeme spíše psychicky.
...ale přeci jen jsme se za poslední měsíc pohli kupředu. Například jsme se rozhodli, že obřad bude na zámku...oproti tomu hostina na zámku nebude, čímž se ušetří asi 400 káblí na osobu, což při padesáti lidech dělá 20 táců rozdíl.
Když už o těch financích mluvím, spočítali jsme, že to vyjnde celkově na 60 tisíc a naši otcové vypadají, že by nám to mohli zaplatit napůl. (Tedy- můj otec řekl, že v pohodě, že prý dokonce počítá i s tím, že ta částka nejspíš ještě vyroste díky spoustě drobných výdajů, které nebyly započítány... Medvědův otec ještě nebyl postaven před konkrétní částku, ale Medvěd tvrdí, že když se mu řekne, že můj otec půlku zaplatí, tak že se nenechá zahanbit. Tak doufejme...)
Na konci března se žení Medvědovi kamarád, který investoval do svatby půl milionu ( a má 60 hostů), tak jsem zvědavá v čem bude spočívat ten rozdíl...zřejmě místo svíčkové budou podávat nadívané koroptvičky...
Za půl milionu bych si raději koupila auto...nebo cestu kolem světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana jana | Web | 16. února 2007 v 11:37 | Reagovat

No, nic ve zlém, ale připadá mi dost zvláštní za svatbu vydávat takový částky. I 60tis. se mi zdá moc... Ale je fakt, že já jsem extrém. Svatbu jsme naplánovali 2 týdny před termínem, šaty jsem měla za 1400, šla jsem v korkovejch sandálech a celkově nás to se vším všudy vyšlo asi na 2000,- :-) Měli jsme to: my dva + dva svědci + dva faráři + fotograf.

Zpětně mě mrzí asi jenom to, že se to neodehrálo třeba v lese. Můj otec to nesl těžce, ale pak si s mámou uvědomili, kolik za mě ušetřili :-). Je ale jasný, že dnes jsou jiný trendy. Že svatba má být velká a bohatá... ale já si to nemyslím.

2 cinan cinan | 16. února 2007 v 14:10 | Reagovat

"svatba musí být bohatá=trend" Nemusí být když lidi nechtěj. Myslim že trend je spíše opačnej, svatbu nemít vůbec (jsem demograf:) )Ale zase nedávno jsem viděl svatbu v Pákistánu - ve zkratce se tam lidi naprosto zruinovali, jen aby pohostili co nejvíc lidi. Bylo to pěkný.. Osobně jsemť zastánce tradičního obřadu s jídlem pitim a veselím. Ale žádný rozbitý talíře a podobný nesmysle:)!

3 jana jana | Web | 16. února 2007 v 14:48 | Reagovat

Je fakt, že nám některý kamarádi vyčítali, že to s náma nemohli prožít... jenže můj manžel má strašně moc známých a já tolik ne - bylo by mi to líto. Proto jsme to udělali takhle. A s kamarádama se můžeme vidět (a líp si je užít) jindy - stejně mám z jiných svateb zkušenost, že je to takovej rachot, že si stejně nepopovídáš. Na druhou stranu, svatba od povídání není, že... :-)

4 Sandra Sandra | 16. února 2007 v 20:47 | Reagovat

Mně zas přijde trochu zvláštní mít na svatbě dva faráře:-) ...ale ono je to asi tak, že si to každý udělá přesně jak mu to vyhovuje... a tak to má být.

5 jana jana | Web | 16. února 2007 v 22:33 | Reagovat

To máš určitě pravdu. Akorát třeba si myslím, že by někteří měli chuť to udělat víc netradičně a kvůli rodině si to nedovolí. To je zároveň moc dobře, ale bohužel jsou i dost časté případy, kdy se ta rodina na svatbě pohádá nebo jsou konflikty kvůli přípravám - a odnesou to ti dva, co se chtějí vzít. No, ať tak nebo tak, jsem pro originalitu, i v "tradičnějším" pojetí třeba :-).

Dva farářové vznikli tak - jeden měl svatební kázání a byl to kamarád, druhý byl taky kamarád a bylo to u něj v kostele, takže měl úřední funkci. Zároveň jsme pak všichni byli i u něj doma s jeho rodinou :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama