monitor dechu

8. února 2007 v 9:55
Monitor dechu jsme dostali k vánocům darem, jinak bychom ho nekupovali. Stojí totiž docela dost peněz (něco jako 2600 káblí) a není moc spolehlivý. Viděla jsem to dobře v porodnici- tam mělo monitor dechu každé miminko a pravidelně to tam pípalo, protože to maminky zapomínaly vypínat, když zvedly dítě z postýlky. Když jsem viděla, že stihnu kluka přebalit, než si ten monitor všimne, že v postýlce dítě není, tak jsem si říkala, že je to teda dost k h*vnu...kdyby skutečně přestal dýchat a já byla třeba ještě v jiné místnosti, tak než by mi dal monitor vědět a já tam doběhla, tak by bylo třikrát po něm.
Také to pro jistotu občas houká zbytečně- buď tomu dochází baterky, nebo se třeba dítě sveze trochu na stranu a ten monitor už ho neregistruje... to se nám stalo zrovna včera. Leželi jsme večer v posteli, Medvídě mělo svou pravidelnou večerní řvací chvilku a v tom okamžiku ten monitor začal pípat. Nebýt toho, že bylo evidentní, že moje dítě dýchá více než vydatně, protože jeho hudební produkci nešlo přeslechnout, měla bych asi pořádný šok.
To se taky stalo mé sousedce v porodnici- její holčička spala a najednou monitor začal pípat. Sousedka se vymrštila, chytila dítě, zvedla ho, zjistila, že je všechno OK...a pak u něj celou noc seděla a hypnotizovala každý jeho nádech, protože stejně po takovém šoku nemohla spát.
Ostatně je zajímavé, že se ani jednou, když začal někomu u nás na pokoji monitor pípat, ať už z nepozornosti, či omylem, nepřišla sestřička podívat jestli se něco neděje...ale to už je zase z jiného soudku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana jana | Web | 8. února 2007 v 22:10 | Reagovat

Taky jsem o těch monitorech tohle slyšela. Když jsem zezačátku hlídala to malý mimino, byla jsem vždycky úplně šílená, že s ním něco je. Lítala jsem do ložnice, kde malej spal, jestli není mrtvej. Byla jsem úplně vyblázněná, že se mu něco stane. S cizím dítětem je to daleko horší než s vlastním - když bych něco zanedbala a ublížila dítěti někoho jinýho. I teď, když je větší (asi 1,5 roku), a spí, tak mám strach, i když mu to už nehrozí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama