nevěřím vlastním očím

13. února 2007 v 19:15
Před chvílí jsem si ke kojení pustila záznam týden starého pořadu Na vlastní oči. Předtím jsem to nikdy neviděla, protože jsem neměla čas takovéto pořady sledovat...a musim říct, že mě to docela dostalo.
Jedná se o "profesionální reportáže" jak se patří- např. reportáž o tom, že ve Zlíně městská policie mlátí bezbranné občany....
Začátek: matka zemřelého ukazuje na kameru jeho fotky z dětství. Vypráví o tom jaký to byl hodný chlapec... jen tak mimochodem se zmiňuje o tom, že trochu chlastal, ale zároveň vysvětluje, proč chlastal- stal se kdysi v minulosti svědkem vraždy. O chvíli později se dozvídáme, že hodný hoch, nejenže chlastal, ale také notoricky neplatil v hospodách svoje účty. Našli ho mrtvého ve křoví, zmláceného, a protože u něj chvíli předtím byla městská policie, předpokládá se, že ho umlátili oni. Nejsou pro to ovšem důkazy, soud se ještě nekonal a i tak těm dvěma policistům hrozí trest jen za neposkytnutí pomoci.
Reportáž pokračuje, reportérka klade velice zajímavé otázky typu: "Paní primátorko, jak se cítíte, když se dozvíte, že policisté tady ve Zlíně mlátí lidi?" (Hej, a co takhle presumce neviny?)
Konec reportáže: matka zemřelého odříkává v kostele otčenáš a stěžuje si, že policisté nebudou souzeni za vraždu a nedostanou alespoň 4-5 let.
Další fotky zemřelého z dětských let- velmi sympatické děcko.
Reportáž končí záběrem na matku zemřelého, která říká svému synovi u jeho hrobu, že si vždy myslela, že pochová on ji...a že musela pochovat ona jeho...a že byl bezvadným přítelem...a že se setkají v nebi.
...takže zamačkávám slzu dojetí. Kde je sakra ta nezaujatost? Soud ještě neproběhl, takže se neví jak to bylo. Matka zemřelého má na to samozřejmě jasný názor, což je pochopitelné. Taky je pochopitelné, že svého syna oplakává a že by pro jeho vrahy chtěla co nejvyšší trest...ale proč tam třeba taky neukázali matku toho policisty, která by na kameru ukazovala jeho fotky z dětství a vyprávěla jaký je její syn bezvadný hoch, který určitě nic neudělal?
Tyhlety novácké metody jsou šokující!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | E-mail | 13. února 2007 v 21:15 | Reagovat

Kašli na takové pořady, nejlepší je. pouštět si německý slaďáky, nebo jiný podobný pořady, Jsou sice intelektuálně nenáročný, slušně řečeno, ale nenervuješ se, přiblble se u nich  usmíváš a jsi v poho.

2 Sandra Sandra | 13. února 2007 v 22:35 | Reagovat

No jo...jenže my nemáme televizi a tak si pouštim akorát to, co je na netu k dispozici.

Tuhle jsem si stáhla (nelegálně- fuj, hanba mi!) film Tygr a sníh...a pak jsme k tomu hodinu zkoušeli napasovat titulky a stejně úspěch veškerý žádný...

...tak to nemá význam!

3 cinan cinan | 14. února 2007 v 11:53 | Reagovat

mě takovýhle věci docházej jen když se zhulim nebo tak něco..Jinak se snažim nemyslet na to, jaký z nás média dělaj loutky. Jde tak trochu o to, že stejně se nikdy nedozvíš, kde je ta pravda, takže se rozčilovat nemá smysl a dělat si názor na základě TV (nebo inetu) není charašo.

4 eli eli | 26. května 2007 v 18:13 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama