pátek, bláznů svátek

11. února 2007 v 0:07
Tento pátek byl podivných týpků svátek.
Začalo to v poledne, když jsem s Medvídětem čekali na Medvěda v zaparkovaném autě. V tom rána jak z děla- lekla jsem se, že to do nás někdo našil, takže jsem vyběhla z auta, Medvěd vyběhl z krámu a dodávka, co právě projela kolem, zastavila o kus dál. Ten pán, co z ní vylezl, měl brýle se skly jak okenní tabulky, takže jsem mohla být ráda, že nám "jenom" urazil zrcátko. Člověk ani netuší, jak snadno může přijít k úhoně...
Na pediatrii jsme potkaly další kouzelnou bytost- byla to matka desetiměsíční holčičky, která čekala ve frontě před námi. Ta ženská zřejmě trpěla nějakou logopedickou vadou, protože na tu nebohou holčičku zkoušela něco jako:" Važija myšičta tašičtu." Koukala jsem na ni v úžasu, docela mě dostávala.
Když nepochodila u vlastního dítěte, tak svůj miluju-všechna-miminka-na-světě zájem obrátila k mému dítěti. "My šme aje majijintatý!" hlaholila vesele a já si v duchu říkala, že kdyby tohle viděl Medvěd, tak vyletí z kůže. On si ze syna vychovává malého einsteinka a po večerech s ním rozebírá mezery v právním řádu a mezinárodní politickou situaci... a pak se plod jeho snah musí potkávat s takovýmito lidmi, co s ním jednají jako s retardem.
Ale korunu všemu nasadil můj brácha, když večer zalistoval středečními novinami, kde se na té titulní a několika dalších stránkách hovoří o pohřbu Karla Svobody. (o pár stránek dál jsem vyfocená já s Medvídětem, proto jsem mu ty noviny cpala)
"Ségra? A kdo je to ten Karel Svoboda?"
Trochu mi tím dotazem vyrazil dech- ne že by mě překvapovalo, že nemá páru o existenci krále popíku, na to je jeho hudební vkus příliš posunut od středu směrem do ujeta, ale...
"Ty vůbec nečteš noviny?"
"Jsem neměl čas, musel jsem makat a šprtat..."
"Ani na seznamu sis nevšiml?"
"Seznam už taky neotvírám..."
...takže jak je vidět, tak jsou i lidé, kteří ani netuší, že "celý národ pláče" nad naší "nenahraditelnou ztrátou" a vůbec je nezajímá s kým vším Vendula spala, kolik po Karlovi zdědí a kdo všechno jí nepodal na pohřbu ruku...dost možná, že díky bohu za ty dary:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cinan cinan | 12. února 2007 v 9:02 | Reagovat

Ty jo Sandra v novinách? Já tam byl akorát jednou a to když sem platil pokutu za psa. A stejně tam byl spíš ten pes:)

2 Sandra Sandra | 12. února 2007 v 14:04 | Reagovat

No...ono mít fotku v novinách není vždy žádoucí- je spousta článku, u kterých bych mít svou fotku rozhodně nechtěla (např. jak platim pokutu za psa:-)...ale tohle je stránka nových občánků tohoto města, takže to byla spíš VOjtíškova chvilka slávy a já tam funguju jako držák:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama