tatínek má vždycky pravdu

18. února 2007 v 19:25
Tak mě ta depka přešla. Vliv na to mělo několi faktorů- za prvé byl Medvěd o víkendu docela dost doma, za druhé se mi udělalo líp, takže jsme pomalu začli chodit ven a za třetí jsem si v pátek pohovořila s tatínkem.
Přijel se na skok podívat na Medvídě, tak jsem přemýšlela jestli mu to svoje trápení vyblejt, nebo ne.
Nechtěla bych, aby si naši mysleli, že máme s Medvědem nějaké problémy a byli kvůli tomu třeba smutní...ale na druhou stranu- komu jinému by si měl člověk postěžovat, když ne vlastním rodičům.
"Víš, tati, štve mě, že Medvěd není neustále doma...tak přemýšlím, jestli jsem si špatně nevybrala. Jestli jsem třeba neměla být s někým, kdo by s náma byl víc doma..."
"Teď ale mluvíš hloupě. Vůbec si takové myšlenky nepřipouštěj, protože z toho budeš akorát frustrovaná a on to na tobě pozná a akorát ho tím otrávíš. Má ambice, tak maká- taky by mohl chodit s kamarádama na pivo, nebo hrát fotbal... a navíc, ber to tak, že je to dočasné, malej povyroste, bude ti líp...."
Tak jsem si říkala, že má tatínek pravdu- mnohem víc by mě štvalo kdyby nebyl doma, protože spíše než nám, by se věnoval svým koníčkům a kamarádům... a žít s člověkem, kterej nemá žádný ambice a jeho největším životním cílem je vidět co nejvíce pořadů v televizi, by mě taky nebavilo.
(ostatně, že se mu nedá nic vytknout má pocit i sám Medvěd- "vždyť co já dělám? Nikam nechodim, svou ženu miluji, milenky nemám, psinu venčim...a jen tak trochu podnikám!")
.............................................................................
Medvěd se rozhodl, že nám bude každý večer předčítat kapitolu z Velkých dějin koruny české. Vzhledem k tomu, že to má 19 dílů, některé se ještě dělí na A a B, a každá z těch knih má skoro 800 stran, tak myslim, že má Vojtíšek do maturity o zábavu postaráno. Včera jsme byli u rozdělování na mezolit a paleolit, tak jsem brblala jestli bychom to nemohli přeskočit a začít u něčeho zajímavějšího, třeba u nějaké války...ale Medvěd přeskakování nesnáší. Tak jsme poslouchali jak přes naši zemi kdy postupoval ledovec, v průběhu čehož malej usnul. Medvěd se pak ptal jestli to předčítání není moc monotónní, že by to Vojtíškovi kdyžtak spíš vyprávěl... ale myslím, že chyba není v přednesu. Že i kdyby u toho hrál divadlo, tak rozdělování na glaciály a interglaciály by uspalo i vola.
................................................................................
Ve čtvrtek přijede zase tatínek a pohlídá nám prtě, takže půjdems Medvědem do kina. Tak doufám, že budou dávat něco inteligentního- teď jsme naposledy byli na Obsluhoval jsem anglického krále a na Goyových přízracích, takže máme laťku nastavenou dost vysoko:-)
..................................................................................
Jdu sepisovat žádost o rodičovský příspěvek, tak doufám, že mi zase neřeknou, že vzhledem k tomu, že stále nemám přerušené studium a tudíž jsem moc aktivní, tak nedostanu ani h*vno.
(Pro ty, co si nepamatujete jak dopadla moje žádost o mateřskou přikládám popis:
Od doktora jsem dostala papírek, který se jmenuje žádost o peněžitou pomoc v mateřství, ve škole mi na něj dali razítko a napsali mi k tomu, že "jmenovaná nemá studium přerušené a tudíž není nárok na PPM ani na nemocenské dávky v souvislosti s porodem." Řekli mi, že mi mateřskou 6 týdnů před porodem vyplatí sociálka. (Je to sice asi 3 a půl tisíce, ale člověk je na ulici nenajde, že!)
Moc se v těch úřadech nevyznám, ale protože mám trvalé bydliště na Praze 8, obrátila jsem se na Odbor státní sociální podpory na Křižíkově- tam mi řekli, že oni vyplácí až rodičovský příspěvek a že moje dávky v mateřství má na starosti Pražská správa sociálního zabezpečení v Trojské- a co myslíte, že jsem se dozvěděla tam? Že nemám přerušené studium a tudíž nemám nárok na nic- kdybych přerušila studium, tak by mi prý něco dali, ale takhle nedostanu ani floka.....
To mě tedy neuvěřitelně s*re- ne ani tak kvůli těm penězům samým, to se obejdeme docela dobře i bez nich (neříkám, že by se nehodily)- ale spíš, že to znamená, že kdybych přerušila studium, hodila si nohy nahoru a od listopadu pekla a štrikovala, tak mi zpalatí 2x 3 a půl tisíce...ale že se snažim něco dělat, tak nedostanu nic. To je prostě typické! )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 duna duna | Web | 18. února 2007 v 20:27 | Reagovat

To je stejně na hlavu postavený. Jeden by řek, že když studuješ, tak přece nepracuješ, tudíž nejsi výdělečně činná. A jako výdělečně nečinná a tudíž finančními prostředky z vlastních zdrojů neoplývající by jsi přece měla mít nárok na mateřskou - jako ostatní maminy, co přestanou být výdělečně činný. Škola přece není chození do práce! A máš pravdu, je to typický, ten, kdo něco dělá, je na tom prostě v tomhle systému hůř než ten, co nedělá nic.

2 jana jana | Web | 18. února 2007 v 21:06 | Reagovat

Jo jo, s úřadame jsem si taky užila, a stále užívám... Ale často je to mojí blbostí, musím říct. Prostě nic v téhle oblasti nezvládám včas. A taky neustále měním bydliště :-)

Jinak koukám, že máte doma o zábavu postaráno! Historii zdar.

3 Ivana Ivana | E-mail | 19. února 2007 v 19:26 | Reagovat

Máš pravdu, tatínek má vždycky pravdu, teda skoro. Ono by Tě

možná víc štvalo, kdyby se Ti medvěd potloukal doma. Počkej, tak ještě dva roky a budeš mít doma ze synka bezvadnýho parťáka. Co těch Tvejch plánovajech 5 dětí? Ještě jsi neslevila z jejich počtu?

A úřady, zejména sociálka, kapitola sama pro sebe.Každý rok vyřizuju přídavky až v lednu, místo v září, nejsou tam fronty, bába je sice trochu nerudná, ale to ustojím.

Podle našeho státu studium= práce, ,za to, že studuješ a nehodila jsi se celých devět měsíců marod nebo nepřerušila školu teď pykáš, mě  to taky děsně s... Ne kvůli penězům, ale ta nespravedlnost.

Jsem ráda, že je Ti už líp, vydrž ,bude to čím dál lepší.

4 Sandra Sandra | 19. února 2007 v 22:20 | Reagovat

Ještě pořád bychom rádi pět dětí- ono to s každým dalším bude lepší a lepší. Budu to mít víc v ruce, taky tu budu znát víc lidí a doma už pak nebudu sama, protože tam budu mít ty starší děti...

5 jana jana | Web | 20. února 2007 v 9:53 | Reagovat

S hodně dětma ti fandím. Když se to povede, tak pak máte doma úžasnou smečku, kde se všichni cítí dobře... zažili jsme to u známých.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama