mít svůj styl

27. března 2007 v 12:49
"Stala jsem se vitariánkou", řekla nám v sobotu Návštěva a místo polévky si na talíř nandala rozinky, fíky a oříšky."Co to znamená?" ptala jsem se.
"To znamená," bylo nám vysvětleno, "že nejim ani maso, ani mléčné výrobky, vajíčka a nesmím ani vařená jídla- zkrátka jím syrovou stravu rostlinného původu..."
"Co je to proboha zase za dietu!?" kroutili jsme nad tím s Medvědem hlavou. Návštěvu už totiž známe- pokaždé když k nám přijede, tak tvrdí, že něco nejí. Pokaždé je to něco jiného. Minule když přijela, tak pro změnu nejedla vůbec nic, protože si zakoupila hubnoucí koktejly od jedné firmy s nevalnou pověstí.
Tentokrát tedy jsou v nelibosti bílkoviny.
"To není dieta, to je životní styl!" byli jsme poučeni. "Návrat ke kořenům."
"K jakým kořenům?" ptala jsem se "Vždyť opice také jedí maso..."
"To tedy rozhodně ne," řekla mi Návštěva, která bude jednou učitelkou biologie, "opice jsou býložravci."
Já, co jsem přečetla Tarzana, ale vím, že opice maso jedí a tak jsme se o tom všichni chvíli dohadovali, a Návštěva během té rozpravy sdlábla jednoho nanuka Míšu a jednoho čokoládového zajíce, samozřejmě zcela nerostlinného původu.
Přišlo mi to úsměvné a vzpomněla jsem si na jinou svojí kamarádku, která o sobě tvrdila, že je velmi ortodoxní židovka a když jsme šly spolu po Václaváku a proti nám šli nějací její známí z komunity, tak mi strčila do ruky svou klobásu z hořčicí a tvářila se, že ke mně nepatří, dokud nám nezmizeli z očí.
V neděli jsme si udělali výlet do nebližší Zoo a tam se rozsekl náš opičí spor- opice samozřejmě maso jedí!
Návštěva z toho byla tak v šoku, že přestala být vitariánkou...tak se s Medvědem sázíme co bude příště:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzka zuzka | 6. září 2009 v 18:38 | Reagovat

...ano....podobnost čistě náhodná... :)
si celou dobu říkám.. co že o měnepíše, když jsme takové kamarádky... no... tak.. tady to mám :)
a opice jedí masa málo!!!

2 Sandra Sandra | 6. září 2009 v 19:23 | Reagovat

tak tady zrovna není o tobě ani zmínka- sama ses napráskala:-)

3 zuzka zuzka | 6. září 2009 v 20:02 | Reagovat

ano jistě  :)
mizerná studentka biologie,
těch je mezi tvými kamarády mnoho :)
ale to ať si každej ví, že jsem tak potrhlá, že držím každej tejden jinou dietu!!!!!!
ačkoli... ne že by mi toto nastavené zrcadlo bylo úplně příjemné :)

4 Sandra Sandra | 7. září 2009 v 7:32 | Reagovat

neblázni- víš, že tě máme rádi!:-)

5 zuzka zuzka | 8. září 2009 v 6:17 | Reagovat

.... začínám přemýšlet o nějaké dietě...
Jo a pokud vím, takys mi tenkrát vyprávěla, žes té společnosti s nevalnou popvěstí padla taky jednou do sítí!! To je totiž hned... všechno se to tváří děsně seriózně, dokud člověk nezaplatí balík a oni mu za něj dají balík výrobků značky herbalife... to už se pak sám sobě může člověk jenom smát :)

6 Sandra Sandra | Web | 8. září 2009 v 8:27 | Reagovat

No, do sítí...v Brně jsem potkala lidi, co na ulici zadarmo měřili tuk. A pak že budou mít zadarmo takové povídání o zdravé stravě...tak jsem se ptala jestli je to Herbalife a prý že ne. Dostavila jsem se na to školení, hodinu tam něco povídali, já se znovu ptala jestli je to Herbalife- zase říkali, že ne. A nakonci se ukázalo, že to je Herbalife- tak jsem je poslala do prdele a odešla. Takže jsem přišla zhruba o hodinu svého času, který jsem mohla věnovat něčemu užitečnějšímu...ale zase jsem získala cenné poznání, že Herbalife už má ve společnosti takovou pověst, že se ti, co tuto značku prodávají musí za tu značku stydět. Trochu schíza vysvětlovat lidem jak jsou ty produkty úžasné, ale přitom nesmět vyslovit jejich jméno, v případě přímého dotazu muset společnost zapřít.

7 zuzka zuzka | 8. září 2009 v 20:22 | Reagovat

no... asi tak před dvěma roky zrovna jedna moje málempříbuzná nechala své práce, že ji neuspokojuje, a že prý bude pracovat jako dietní poradkyně. To se nemuselo nic víc říct a hned mi bylo jasno... (ovšem ve skoropříbuzenstvu snad jediné) že slibovanou kariéru neudělá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama