manželské kompromisy

3. listopadu 2009 v 17:12
Dnes jsem pochopila, co to znamená, když se řekne, že manželství je o kompromisech a bylo to docela trpké poznání.
Představte si situaci: společně s manželem se rozhodnete, že si koupíte psa (za psa si dosaďte libovolnou srdeční záležitost.)
Máte nějakou představu o tom, jaký by ten pes měl být, ale nemůžete najít žádného, který by splňoval všechny vaše požadavky. Dlouhé hodiny sedíte na netu a probíráte inzeráty lidí, kteří prodávají psy a vidíte mnoho fotek psů- někteří z nich jsou šerední, jiní docela ujdou a ti poslední jsou sice šerední, ale s potenciálem, že by se z nich dali při troše snahy udělat i docela ucházející hafani.
Občas narazíte na psa, který splňuje všechna kriteria na jedničku, ale ten spadá do kategorie superšampión a na jeho pořízení prostě nemáte.
No a pak z ničeho nic přijde ten moment, kdy na to kápnete: z obrázku se na vás culí ten nejkrásnější pes, kterého jste kdy viděli, sice o něco menší, než jste si představovali, ale jinak bezchybný. A vy v tom okamžiku víte, že to je on, že přesně s tímhle čoklem bude vás život barevnější. Běžíte se se svým objevem pochubit manželovi a těšíte se na to, jak se budete společně těšit...a pak přijde studená sprcha.
Nouvej, řekne vaše drahá polovička. Ten pes sice nevypadá špatně, ale obávám se, že zrovna tahle rasa je hrozně hlučná. Zapomeň na to.
A tak se přehrabujete dalším přívalem inzerátů a prohlížíte fotografie psů, kteří tomu vašemu nesahají ani po kotníky a připadáte si jak v nějakým dramatu od Šejkspíra, protože s tím psem jste si byli souzeni a nepřízní osudu se vaše cesty rozdělily.
Ach jo, manželství je složitá záležitost a kompromisy někdy bolí.

P.S. mami, buď v klidu, nekupujeme psa, jedná se o jinou bejkovinu:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jana jana | 3. listopadu 2009 v 22:31 | Reagovat

Tak to je ještě dobrý kompromis, když oba dva chcete koupit zhruba to samé, a jde jen o to, který kus konkrétně... to je ještě veselé :).

2 Ivuska Ivuska | 4. listopadu 2009 v 18:47 | Reagovat

Hele, ja v tom tak moc jeste neumim chodit, ale odkoukala jsme to od nasi mami. Zadny kompromisy nedelas, jenom to musis sikovne podat, aby si myslel, ze je to vlastne jeho napad...

3 Sandra Sandra | Web | 5. listopadu 2009 v 10:52 | Reagovat

Jano, máš pravdu...taky mi mohl manžel říct, že si raději koupíme křečka:-)

Ivuš, tvoje máma je zkušená a moudrá žena...ale já tohle nějak neumím. Na mně je všechno hned vidět, Medvěd mě má přečtenou a vidí do mne jak do studánky...to se pak blbě vymýšlejí nějaké strategie:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama