Ohlédnutí

30. prosince 2009 v 14:15
Tak se nám opět rok s rokem sešel a to je dobrý čas na krátké zavzpomínání.

Letošní rok byl pro naši Medvědí rodinku jednoznačně v plusu, protože se nám narodila Valerka.
Byl to docela nezvyk, že jsme najednou čtyři...vybavuje se mi například moment, kdy nás měl Medvěd s dětmi někde vyzvednout a přijel jen s jednou autosedačkou. Valerce vajíčko nepřivezl, protože na ni prostě zapomněl:-) Teď už by se mu to nestalo, protože na krokodýlku se zapomenout nedá- naopak nám přijde docela podivné, že tu s námi před rokem touto dobou ještě nebyla.
Oba dva s Vojtíškem za ten rok udělali obrovský pokrok a přinesli nám mnoho radosti.
Naše nemovité statky se letos velmi rozrostly- kapsy máme sice pořád jednu prázdnou a druhou vysypanou, ale rozhodně už se nedá tvrdit, že jsme chudí:-)
Takže samá pozitiva a sociální jistoty...

Co se mé původní rodiny týče, jednalo se z mého úhlu pohledu rovněž o dobrý rok, máma je na tom zdravotně lépe, než před rokem, táta se stal profesorem na naší nejstarší Univerzitě...no, ve skutečnosti nestal, protože se už půl roku čeká na to, až ho vrtošivý stařík jmenuje...ale to je snad, doufám, jen formalita. Bratr byl prvního třičtvrtě roku v zahraničí, ale nedávno si stěžoval, že příští rok nebude moct nikam vypadnout, protože ho čekají dvě bakalářky a dvoje státnice...to je ale pro mne taky dobrá zpráva, aspoň si ho pro změnu trochu užijeme:-)
Kromě těchto dobrých zpráv se nám ovšem v blízké rodině letos rozpadly tři vztahy. Jediný u koho by se i tato změna dala hodnotit pozitivně je starý Medvěd- přestal pít, začal cvičit, výrazně zhubnul, našel si novou kvalitní samici. Jeho původní samice odešla sama a dobrovolně, takže si také pravděpodobně polepšila...no a malé Medvědové se všichni věnují mnohonásobně víc, než kdy předtím, takže na tom také není zas až tak zle (ačkoliv v tomto posledním bodě je to sporné.) Takže i něco zlé může být pro něco dobré.

Jediný s kým jsem letos nebyla příliš spokojená jsem byla já. Myslím, že jsem na sebe byla málo přísná. Hodně věcí jsem nestihla a nedodělala...oproti tomu jsem viděla více Ordinací v růžové zahradě, než by mi bylo milo. No nic, aspoň mám v tom novém roce co zlepšovat:-)

No a co že nás to v příštím roce nemine? Medvěd by měl mít na jaře advokátky, také nás čeká kompletní stěhování a rekonstrukce pražského bytu, Vojta by měl začít chodit do školky a já bych si ráda dala přihlášku na VŠ...ačkoliv, Medvěd včera prohlašoval, že 2010 je moc hezký rok narození...tak bůhví jak to vlastně všechno nakonec bude:-)

Přeji Vám krásný a klidný rok 2010.
Sandra

a přikládám fotku toho, co se nám letos opravdu povedlo:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 spoon spoon | Web | 2. ledna 2010 v 10:39 | Reagovat

jakoze by jste dali jeste treti? :))) Tuhle jsem v britskem tisku cetal vaznou uvahu o tom ze lidi hlidaj carbon print a recyklujou a snazej se bejt zeleny ale pravym projevem toho bejt zelenej je skoncit u jednoho ditete - nezatezovat planetu. Docela odvaznej nazor co? :)

2 Nigerijcova žena Nigerijcova žena | 2. ledna 2010 v 23:36 | Reagovat

jojo...rok 2010  je moc hezký rok narození...:)))Já taky rodím jen v rocích konání Olympiád... :))))
Tak aŤ Vám vyjde vše podle plánů!

3 jana jana | 3. ledna 2010 v 15:15 | Reagovat

Tak nejzelenější by asi bylo nemít děti vůbec že jo :). I jedno dítě je šíleně neekologické... takhle se přemýšlet nedá a někdo ty děti rodit musí. :D

4 Nigerijcova žena Nigerijcova žena | 3. ledna 2010 v 21:20 | Reagovat

Jano,
od toho jsme tu my, ničitelé modré planety, zamořující zemi dětmi a jednorázovými plenami...

5 zimni zimni | 3. ledna 2010 v 22:20 | Reagovat

Myslím, že krásných, chytrých dětí s potenciálem se vzdělávat a v budoucnu pracovat není nikdy dost:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama